MUZYCZNE MOSTY

14 | 09 | 2011

Zapraszamy Państwa do udziału w 2. Puławskim Festiwalu Muzycznym Wszystkie Strony Świata, wydarzeniu, ukazującym muzykę poważną w rozmaitych kontekstach i w mistrzowskich wykonaniach.

Układając program festiwalu, sięgamy po muzykę rozmaitych kultur i tradycji, począwszy od muzyki tradycyjnej, poprzez kompozytorów wykorzystujących w swojej twórczości wpływy ludowe, aż po współczesnych kompozytorów. Ideą festiwalu jest ukazanie muzycznej różnorodności: wzajemnych wpływów awangardy i tradycji, muzyki z sal koncertowych i muzyki ludowej, jazzowej oraz improwizowanej. Wszystkie Strony Świata dają festiwalowej publiczności lekcję muzycznej geografii. Gwarancją jakości wydarzenia jest osoba Dyrektora Artystycznego Festiwalu – wiolonczelisty i dyrygenta Adama Klocka.

Podczas tegorocznej edycji usłyszymy między innymi kompozycje Vivaldiego, Beethovena, Rachmaninowa, Preisnera. Gośćmi Puław będą wybitni soliści: Dudu Carmel, Dimitry Vasiliev, Edicon Ruiz oraz Waldemar Malicki z recitalem późnych kompozycji Ferenca Liszta.

Wszystkie Strony Świata mają ukazywać różnorodność gatunków muzycznych i ich wzajemne „uwikłanie”. Zgodnie z tą myślą, na scenie Puławskiego Ośrodku Kultury zaprezentuje się kwartet Gregoire Mareta – wirtuoza harmonijki ustnej, łączącego jazz z wpływami muzyki etnicznej. W Klubie Festiwalowym usłyszymy wariacje na temat tradycyjnego jazzu w wykonaniu zespołu Profesjonalizm, czyli bezbłędnego sekstetu Marcina Maseckiego, okrzykniętego nowym duchem polskiego jazzu. Zamknięcie festiwalu to prekursorzy stylu fusion w Polsce i Europie – legendarna grupa Laboratorium, której w wyjątkowym projekcie towarzyszyć będzie na scenie Orkiestra Symfoniczna Festiwalu, prowadzona przez Dyrektora Artystycznego, Adama Klocka.

Zapraszamy do Puław, które w dniach od 2 do 8 października staną się muzyczną stolicą Regionu.